Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być niemożliwa, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Poradnik Klienta

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być duża, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek z nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością wie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która często jest bliskim być bądź nie być. Jako nie oddać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można dostrzec na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przedstawiaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz ukazać się od tej najznakomitszej cechy to mocne. Punkt w współczesnym, że bardzo często przez ostatnie badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie zachowanie tworzy na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz ściśle skupiony. Osoba, która będzie z Tobą prowadzić nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, tylko nie umknie więc jej uwadze. Pamiętaj, że ważnego wrażenia nie da się zrobić dwa razy. Zdrowi i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej pewno się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe poczucie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Da Ci to gwarancji siebie oraz uzna opanować stres.

4. Konkretne wiedze.
W bezpośrednich wypowiedziach skup się na dokładnych wiedzach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z wykonywanymi przez niego zadaniami, aktualnościami także ludziom nowym, co jest dla Ciebie dobre, i że jeszcze zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które także będą płynąć z elementu nie mogą Obecni w zdobyciu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację że znacznie mocno przestać nas słuchać, co kompletnie nie zabiera się na efekt żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w stref powoduje, że odbiór naszej sylwetki jest bardzo negatywny. Nasz rozmówca będzie posiadał wrażenie, że kandydat nie jest kwestiami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy wybierani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz być odporny, że gdy poproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje umiejętności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciele i nic nie pozostaje na ścianie, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może ułatwić Ci przestrzeganie tych myśli. A co z błędami? Wszystek je tworzy – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich efekty. Gdyby jesteś interesuj, jakie z nich są najczęstsze, toż na blogu Sellwise znajdziesz więcej na aktualny przedmiot.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments